Laiškas gimdymo priežiūros sistemos darbuotojams


Prieš porą dienų Filipinų sveikatos apsaugos viceministras užsilipo ant gimdymo stalo, kad suprastų, kaip jaučiasi gimdančios moterys. Pasijuto prastai. Pasakė, kad tokiems baldams gimdyme ne vieta.

Šiandien Sveikatos Apsaugos Ministerijai ir Vilniaus bei Kauno gimdymo stacionarams išsiunčiau laišką su kvietimu pasekti Filipinų viceministro pavyzdžiu ir patiems išbandyti gimdymui skirtus baldus. Laiško tekstas žemiau.


Gerbiami gimdymo priežiūros sistemos darbuotojai,


Prieš porą dienų Filipinų sveikatos apsaugos viceministras dr. TEODORO J. HERBOSA užsilipo ant gimdymo stalo, kad suprastų, ką jaučia čia gimdyti turinčios moterys. Vyrui ši poza pasirodė nepatogi, netgi nehumaniška. „Gimdymui skirti baldai turėtų būti kitokie“, - konstatavo viceministras

Absoliuti dauguma mūsų, Lietuvoje gimdžiusių moterų, esame patyrusios, ką reiškia gulėti (sėdėti) tokioje padėtyje.Tai ne tik skausmingiausia, bet ir labiausiai judėjimo laisvę apribojanti ir fiziologiškai nepatogi gimdymo poza. Kaip ir bet kuriam kitam žmogui, apnuogintoms, didelį fizinį skausmą patiriančioms gimdyvėms gulėjimas ant menčių yra nenatūrali, nesaugi ir netgi žeminanti padėtis. O ir kūdikiui tokiu aveju gimti tenka „į kalną“. Ir nors gimdanti moteris turi žmogišką teisę pasirinkti jai patogią gimdymo pozą - mūsų gimdymo stacionaruose dauguma medikų vis dar priima gimdymus tik ant gimdymo stalo (kėdės) ir tik gulimoje ar pusiau sėdimoje padėtyje.

Kviečiu jus, gimdymo priežiūros sistemos darbuotojus, gydytojus ir akušeres pasekti Filipinų sveikatos apsaugos viceministro pavyzdžiu. Metu jums įššūkį patiems užlipti ant gimdymo stalo (kėdės), nusifotografuoti, įkelti nuotrauką į Informuoto pasirinkimo arba savo (savo darbovietės) „Facebook“ paskyrą ir parašyti, kaip jaučiatės tokioje padėtyje. Jeigu nesutinkate to padaryti – parašykite, dėl kokių priežasčių atsisakote.

O jeigu esate vienas iš nedaugelio medikų, leidžiančių pacientėms gimdyti labiau fiziologiškomis ir mažiau žeminančiomis pozomis, – atsiųskite savo komentarą ir nuotrauką bet kokia ne gulima poza, kokia esate priėmę vaikutį.

Mes, Lietuvos mamos, jau tai išbandėme. Dabar išbandykite jūs!


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą