Apie autorę

Aš esu Laima (Vakrinaitė) Steponavičienė.

Mano aistra domėtis, pažinti ir suprasti viską, kas susiję su gimdymu, persmelkia mano kasdienybę jau gerą penketą metų. Ir nors nestudijavau medicinos ir vieninteliai gimdymai, kuriuose esu fiziškai dalyvavusi, buvo mano pačios - netiesiogiai, per įvairiausius vaizdo įrašus, skirtingų tautų mamų, dulų, pribuvėjų, akušerių, gydytojų, etnografų ar antropologų liudijimus jaučiuosi šiame nepaprastame virsme stebėjusi ir lydėjusi daugybę moterų. Nežinau, kodėl gimdymo temos mane taip traukia. Nežinau, ar nujautė tokį mano pašaukimą mano šeima, išrinkdama man Laimos vardą. Bet pripažįstu, kad man nėra nieko nuostabesnio, svarbesnio ar įdomesnio, nei moters sugebėjimas išnešioti ir pagimdyti naują gyvybę ir šios naujos gyvybės sugebėjimas gimti ir per kelias akimirkas prisitaikyti prie sąlygų šiąpus įsčių. Štai ir dabar rašau apie tai ir šypsausi.

Vieną gražią dieną svajoju turėti savo gimdymo namus - natūralaus gimdymo centrą, kuriame moterys gimdytų pačios, o kvalifikuotos akušerės didžiają dalį darbo dienos praleistų megzdamos ar ramiai besišnekučiuodamos tarpusavyje. Noriu sukurti vietą, kur moters instinktyvus žinojimas kaip gimdyti būtų gerbiamas, jos kūnu būtų pasitikima, o tais retais atvejais, kai į gimdymą reikėtų įsikišti - tai būtų daroma švelniai, visada atsiklausiant gimdančios moters leidimo. Siekiu, kad kiekviena moteris po gimdymo išeitų pakelta galva, spindinčiomis akimis ir užtikrintai pasakytų: " tai padariau!".

Ar aš esu medikė? 

Ne. Tačiau aš bendradarbiauju su medikais. Konsultuojuosi su jais rašydama savo straipsnius. Kaip organizatorė ir kaip pranešėja esu dalyvavusi Lietuvoje vykusiose tarptautinėse akušerėms ir gydytojams skirtose konferencijose. Prisidėjau ruošiant šiuo metu Lietuvoje diegamas akušerinės priežiūros metodikas.

Iš kur žinau tai, apie ką rašau?

Aš esu analitikė - turiu išlavintą sugebėjimą rinkti, analizuoti, sistematizuoti ir vertinti didelius kiekius su konkrečia sritimi susijusios informacijos. Gilintis į esamą situaciją, įžvelgti tendencijas, identifikuoti poreikius pokyčiams, vertinti galimybes, teikti prognozes ir siūlyti galimus sprendimus - tai veiklos, kuriose aš esu patyrusi ir jaučiuosi stipri.
Informacijos ieškau įvairiausiuose šaltiniuose - nuo antropologų knygų iki inovatyviausią gimdymo priežiūrą teikiančių pasaulio ligoninių puslapių; nuo kadaise atliktų su etika prasilenkiančių baisių eksperimentų aprašymų iki naujausių mokslinių tyrimų; nuo skirtingose pasaulio šalyse dirbusių pribuvėjų liudijimų iki šiandienos pasaulinio lygio ginekologų, chirurgų pranešimų konferencijose; nuo augalų žinynų iki vaistų informacinių lapelių; nuo užsienyje gimdymus namuose priimančių akušerių tinklaraščių iki mūsų stacionaruose dirbančių medikų paatviravimų; nuo pasakų ir legendų iki šiomis dienomis besilaukiančių ir gimdančių moterų pasakojimų. Jeigu tai susiję su gimdymu ar gimimu ir aš galiu tai išgirsti, pamatyti ar perskaityti - aš tai geriu į save. Jei tai ką išgirstu, sužinau ar išsiaiškinu man atrodo svarbu - dalinuosi su jumis.

Kokia mano motyvacija rašyti?

Noriu sukurti objektyvios, ir laisvai prieinamos, sąmoningam nėštumui ir gimdymui skirtos informacijos šaltinį, kuris man pačiai būtų labai pravertęs pirmojo nėštumo metu. Noriu, kad moterys žinotų tai, ko nėštumo ir gimdymo priežiūros sistemos darbuotojai nežino arba nėra suinteresuoti joms pasakyti.

Ką aš iš to gaunu?

Be malonumo daryti tai, kas man atrodo įdomu ir vertinga - aš dar gaunu didžiulį jūsų palaikymą. Jūsų laiškai, padėkos, savanoriavimas ir finansinė parama - man yra labai svarbūs ir reikalingi. Jūsų dėka ši iniciatyva yra gyva ir nepriklausoma nuo farmacininkų, sveikatos apsaugos institucijų ir privataus sektoriaus interesų.

Ačiū, kad skaitote!

Nuoširdžiai jūsų,
Laima Steponavičienė
Telefonas: 8 618 58582
E-paštas: informuotas.pasirinkimas@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/InformuotasPasirinkimas

3 komentarai:

  1. Ačiū! Malonu susipažinti. Viliuosi, kad bendradarbiausime ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Perskaičiau nemažai Jūsų straipsnių, bet daugiau nebegaliu.Įspūdis.. neadekvataus, be išsilavinimo ir ITIN neobjektyvaus žmogaus sapalionės apie moters organizmą. Nuomonę turėti yra sveika, tačiau labai juntamas kategoriškumas, subjektyvumas ir bandymas "prikišti". O dar ta didelė simpatija Duloms... čia ir buvo paskutinis lašas, kai nusprendžiau nebeskaityti ir net komentarą parašyti. Baikit gasdinti moteris ir eikit augint savo vaikų, Laimut.

    AtsakytiPanaikinti