Pagalba netenkantiems kūdikio

Prisiminimo dovana liekantiems tuščiomis rankomis


Šis tekstas skirtas šeimoms, kurios patyrė, patiria arba gali netrukus patirti kūdikio netektį. Jeigu skaitote šį tekstą būtent dėl tokios priežasties – visų pirma nuoširdžiai užjaučiu Jus.

Neapsimesiu žinanti, kaip Jūs jaučiatės. Galiu tik spėti, kad svajonėms dūžtant žemė slysta iš po kojų. Nujaučiu, kad skausmas, kurį išgyvenate, yra didesnis, nei žodžiais galima apsakyti.

Galbūt Jūs patiriate vėlyvą persileidimą.
Galbūt apie Jūsų mažyliui gresiančią arba vaikutį įsčiose jau pasiglemžusią mirtį netikėtai išgirdote įprastinės ultragarsinės apžiūros metu.
Galbūt jau kurį laiką žinote, kad Jūsų įsčiose spurdantis mažylis turi su gyvybe nesuderinamų apsigimimų. Ir kūdikiui gimus, vos spėję susipažinti, turėsite atsisveikinti.
Galbūt Jums laukiantis arba gimdant nutiko kažkas negero.
Galbūt Jūsų mažylis gimė gerokai per anksti.
Galbūt Jūsų naujagimio gyvybę dar palaiko aparatai, tačiau prognozės niūrios ir tikimybė, kad mažylis išgyvens – maža arba jos visai nėra.

Nesvarbu, kokios aplinkybės atvedė Jus čia.


Nepriklausomai nuo to, ar jūsų mažylis dar gyvas, ar jau iškeliavęs, - šią sunkią valandą mes norime padovanoti Jums atminimo dovaną. Profesionali fotografė gali atvažiuoti pas Jus ir neatlygintinai įamžinti brangias akimirkas, kai dar esate su savo vaikučiu.

Fotografijos nepakeis Jūsų kūdikio ir neužpildys tuštumos Jūsų rankose, kurią jausite po netekties. Tačiau jos gali padėti išsaugoti prisiminimus. Jose galite įamžinti mažas pėdutes. Mažą delniuką, apglėbusį mamos pirštą. Mylinčias broliuko ar sesutės rankas, glostančias švelnią mažylio galvytę. Tėčio atsisveikinimo bučinį. Mažą žmogutį, ramiai besiilsintį mamos rankose. Visa tai, ko nenorėtumėte pamiršti.

Likimas iš Jūsų atima kūdikį. Bet nebūtinai turite leisti laikui nusinešti Jūsų prisiminimus. Galbūt Jūsų mažylio gimimo diena yra vienintelis gimtadienis, kurį sutiksite kartu. Leiskite mums įamžinti ją.

Kad ir kiek trumpai Jūsų kūdikiui lemta būti su Jumis, – šio mažo žmogaus tėvais Jūs liksite visą savo gyvenimą. Ir nuotraukos padės Jums išsaugoti prisiminimus apie vaiką, kurį turite, net jeigu jo nėra šalia.


Fotografės Monikos Požerskytės žodžiai:


Kai sužinojau apie šią iniciatyvą, iškart supratau kad tai turiu padaryti aš. Mane nuo vaikystės supa fotografija. Jau daugiau nei 14 metų tai yra ir mano darbas, ir aistra, ir hobis, ir kasdienybė. Be galo myliu šeimos fotografiją. Fotografijoje užfiksuota trumpa, trapi, jautri akimirka liks prisiminimuose visą gyvenimą. Nepakartojama sekundė. Atsiminimai fotografijose – dovana. Aš noriu padėti prisiminti. Noriu šeimai duoti tai, kas kitiems greičiausiai būtų sunku..

Fotografija man kaip dienoraštis, kiekviena nuotrauka –  mano jausmų ir ryšio istorija. Atsiminimai, kurie neleidžia sumeluoti, – tai atsiminimai, kurie gydo...

Duane Michals. This Photograph is My Proof, 1974.  "This photograph is my proof. There was that afternoon, when things were still good between us, and she embraced me, and we were so happy. It did happen, she did love me. Look see for yourself!"


Kontaktai šeimoms:


Laima Steponavičienė
Tel: 8 618 58582
Email: informuotas.pasirinkimas@gmail.com


Pagalbą netektį patiriančioms šeimoms siūlome neatlygintinai.


5 komentarai:

 1. Puiki iniciatyva, nuosirdziai linkiu sekmes ir individualaus poziurio. Taciau koreguokite pavadinima, nes jis klaidinantis. Pagalba ne nuo to turetu prasideti tokiais sunkiais atvejais. Tai daugiau siulomos pagalbos maza sudetine dalis.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Ačiū už palaikymą ir palinkėjimus. Dėl tokiais atvejais reikalingos pagalbos - esate teisus (-i), tai tik maža dalis. Turiu planų pagalbą kūdikio netektį patiriantiems išplėsti dar bent trimis kryptimis. Matau, Jūs irgi turite apie tai savo nuomonę. Gal norite prisijungti prie mūsų? Ar bent pasidalinti savo mintimis apie tai, kokia pagalba būtų reikalinga? Galite parašyti mums: informuotas.pasirinkimas@gmail.com

  AtsakytiPanaikinti
 3. Gera idėja ir ne nauja.
  Jau prieš 100 metų buvo daromos panašios prisiminimų-atsisveikinimo fotografijos į stiklines ir sidabro plokšteles.
  Paskambinsiu jums ryt.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Labai nuostabi ideja! Tikiuosi, kad tai isgyvene teveliai bus gimdymo vietos personalo informuoti apie tokia galimybe. Paciai teko gimdyt 20sav. negyva kudikeli ne Lietuvoje. Atminciai turiu atvirute su jo peduciu antspaudu. Tikrai labai brangus atsiminimas. Ir netgi jeigu busite soke ir atrodys kitaip, pries pasakydami Ne gerai gerai pamastykite ar veliau to nesigailesit.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sveiki. Labai didziuojuosi Jumis. Si paslauga labai reikalinga. Buvau maciusi tokiu nuotrauku, bet kai pati atsiduriau tokioje situacijoje nezinojau kur kreiptis. Vyko Klaipedoje, bet personalas neinformuoja. Tokioms seimoms reikia palaikymo, o zmones elgiasi atvirksciai, lyg nieko nebutu ivyke... ir pyksta kai esi liudnas..

  AtsakytiPanaikinti